خوردن چه غذاهایی را متوقف کنید تا با التهاب مبارزه کنید؟

Print pagePDF pageEmail page

خوردن چه غذاهایی را متوقف کنید تا با التهاب مبارزه کنید؟

در واقع هیچ یک از ما به راه حل و درمان التهاب تا پیش از شروع آن در نقطه ای از بدن، فکر نمی کنیم. اگر شما تا کنون گرفتار التهاب یا بیماری هایی ناشی از آن همچون التهاب مفصل؛ آرتریت و یا بیماری های مزمن از این قسم بودید، احتمالاً سؤال می کردید چه راه حل هایی برای رهایی از این درد وجود دارد.

در وهله اول باید بررسی شود که چگونه میتوان از التهاب جلوگیری کرد.

التهاب واکنش طبیعی بدن برای ترمیم بافت آسیب دیده است. زمانی التهاب مزمن می شود که این فرآیند از کنترل خارج شود و متوقف نگردد. این واکنش شدید (التهاب مزمن) بوسیله برخی از غذاها که هرروز مصرف می کنیم ایجاد می شود، اما خوشبختانه این غذاها به راحتی قابل جایگزینی و تغییر هستند.

سوال اینست که از چه غذایی باید دوری کرد؟؟

در اینجا سه عامل عمده التهاب مزمن معرفی شده است :

هر چیزی که می تواند شروع کننده ی حساسیت باشد

اگر به نوعی دچار حساسیت یا آلرژی باشید، بد نیست بدانیدهمین حساسیت متابولیسم بدن شما را در مسیر اشتباهی قرار می دهد. اما چه کسی می داند همین آلرژی کافیست تا فرآیند های بدن شما را تحت تاثیر قرار داده، در مسیر اشتباهی به کار ندازد. مهم این است که مطمین شوید مبادا چیزهایی را بخورید که بدن شما نتواند آنها را مدیریت کند، حتی اگر واکنشی خفیفی به همراه داشته باشد.

آلرژن ها (مواد حساسیت زا) معمولاً تخم مرغ، محصولات لبنی و سبزیجات را شامل می شود، که پرهیز از آنها بسیار مشکل است. آنها در غذاهایی یافت می شوند که شما انتظار ندارید. مطمئن باشید که عناصر مواد غذایی مصرفی شما ممکن است دارای هر نوعی از مواد آلرژن می باشند. بدنیست بدانید، چیزی را که شما بسیار دوست دارید در واقع همان مواد آلرژی زای مزاحم می باشند.

غذاهای سرخ شده

احتمالاً میدانستید که غذاهایی که با غوطه ورکردن در روغن سرخ شده مضر است، که در واقع این غذاها روند التهابات را سرعت می بخشند. در واقع اکثر روغن هایی که در غذاهای سرخ کردنی استفاده می شود از مواد مغذی طبیعی خود محروم شده اند و هر آنچه باقی مانده در حرارت مورد نیاز برای سرخ کردن از بین می روند.

غذاهای و نوشیدنیهای فرآوری شده

درست مثل روغن ها در غذاهای سرخ کردنی، بیشتر غذاهایی که قبل از فروش در سوپر مارکت ها روی آنها فرآوری صورت گرفته نیزاکثر مواد مغذی خود را از دست داده اند. شیرینی، سوپ های آماده و نوشابه های گازدار، همه اینها به طوری دگرگون شده اند که معایبشان برای بدن بیشتر از فواید آنهاست. حذف این غذاها از رژیم غذایی شما به سیستم التهاب شما کمک خواهد کرد کاری را برای بدنتان انجام دهد که مورد نیاز است و نه بیشتر. بدون اضافه کاری، بدون التهابهای مضمن همچون آرتریت ها.

البته نگرانی به خودتان راه ندهید زیرا که راه حل های دیگری نیز وجود دارد.

اگر شما در حال حاضر از التهاب مضمن رنج می برید بسیاری از غذاهای طبیعی که خاصیت ضد التهابی دارند در سوپر مارکت ها به آسانی در دسترس شما هستند، مثل :

روغن نارگیل: مواد مغذی روغن نارگیل در زمان حرارت برای پخت از بین نمی روند و قابلیت هضم آسانی دارند.

ماهی: خواص طبیعی و شناخته شده ی این ماده غذایی باعث تقویت تولید هورمون ضد درد در بدن می شود.

زنجبیل: خواص ضد التهابیقابل ملاحظه ای درریشهآن وجود دارد.

فلفل قرمز: شاملکپسایسین است که یک عامل ضدالتهابی محسوب می شود.

capsaicin-1

منبع: www.healthyandnaturalworld.com

ترجمه: وحید پوررزاقی

www.ojaghia.com

2 Comments

  1. vahidpoorrazzaghi February 23, 2015
    • Dr.Ojaghi February 23, 2015

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.